D101G29U2JH65J5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
100 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
D101G29U2JH65J5R
DigiKey Part Number
D101G29U2JH65J5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D101G29U2JH65J5R
Description
CAP CER 100PF 100V U2J RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
D101G29U2JH65J5R Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)