AC03AT0901009JBM00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC03AT0901009JBM00 |
Description | RES 10 OHM 5% 3W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Pulse Withstanding Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Pulse Withstanding |
Series | Temperature Coefficient -10/ -80ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 250°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm) |