A473K20X7RK5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
Upgrade
0.047 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
A473K20X7RK5TAA
DigiKey Part Number
A473K20X7RK5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A473K20X7RK5TAA
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A473K20X7RK5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%