A272J20C0GF5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2700 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A272J20C0GF5UAA
DigiKey Part Number
A272J20C0GF5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A272J20C0GF5UAA
Description
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A272J20C0GF5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%