A152J20C0GK5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1500 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A152J20C0GK5UAA
DigiKey Part Number
A152J20C0GK5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A152J20C0GK5UAA
Description
CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 AXL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A152J20C0GK5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%