715C50KTD10M5
DigiKey Part Number
56-715C50KTD10M5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C50KTD10M5
Description
715C 50KVDC 1000PF 20% N4700 743
Detailed Description
1000 pF ±20% 50000V (50kV) Ceramic Capacitor N4700 Disk, Metal Fitting - Threaded
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.890" Dia x 1.378" L (48.00mm x 35.00mm)