1C25X7R333K100B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
1C25X7R333K100B
DigiKey Part Number
1C25X7R333K100B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1C25X7R333K100B
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
1C25X7R333K100B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)