15EFL24-36W-I/O-RB
DigiKey Part Number
633-15EFL24-36W-I/O-RB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15EFL24-36W-I/O-RB
Description
EFL-SERIES FLOATING-HOT-DECK POW
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 4 Output 0 ~ 24V 15V 5.1V -15V 1A, 50mA, 50mA, 500µA - 24V Input
Category
Voltage - Output 4
-15V
Mfr
Current - Output (Max)
1A, 50mA, 50mA, 500µA
Series
Power (Watts)
28 W
Packaging
Bulk
Voltage - Isolation
15 kV
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Type
Isolated Module
Mounting Type
Through Hole
Number of Outputs
4
Package / Case
28-DIP Module
Voltage - Input (Max)
24V
Size / Dimension
5.70" L x 1.50" W x 1.30" H (144.8mm x 38.1mm x 33.0mm)
Voltage - Output 1
Approval Agency
CE, cURus
Voltage - Output 2
15V
Base Product Number
Voltage - Output 3
5.1V