9HT11-32.768KEZC-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 1,766
Datasheet
Similar
ECS Inc.
In Stock: 28,428
Datasheet
ECS Inc.
Parametric Equivalent
Abracon LLC
Parametric Equivalent
32.768 kHz ±10ppm Crystal 9pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
9HT11-32.768KEZC-T
DigiKey Part Number
887-2618-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9HT11-32.768KEZC-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
9pF