9HT10D-32.768KHZB-T
DigiKey Part Number
887-9HT10D-32.768KHZB-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9HT10D-32.768KHZB-T
Description
3.0X1.5 - 32.768KHZ QUARTZ XTAL
Detailed Description
32.768 kHz ±5ppm Crystal 6pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±5ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
6pF