8Z-25.000MAHI-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 2,414
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 906
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
EPSON
EPSON
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Raltron Electronics
25 MHz ±30ppm Crystal 16pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Z-25.000MAHI-T
DigiKey Part Number
8Z-25.000MAHI-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Z-25.000MAHI-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
8Z-25.000MAHI-T Models
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)