8Z-25.000MAGE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Ecliptek
ECS Inc.
25 MHz ±30ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Z-25.000MAGE-T
DigiKey Part Number
8Z-25.000MAGE-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Z-25.000MAGE-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)