8Z-25.000MAAV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 2,885
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
25 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Z-25.000MAAV-T
DigiKey Part Number
887-1991-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Z-25.000MAAV-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
8Z-25.000MAAV-T Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)