8Z-12.000MAHQ-T
DigiKey Part Number
887-2588-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-2588-1-ND - Cut Tape (CT)
887-2588-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Z-12.000MAHQ-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
8Z-12.000MAHQ-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)