8Y-24.000METE-T
DigiKey Part Number
887-8Y-24.000METE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Y-24.000METE-T
Description
2.0X1.6 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)