8Q-27.120MEEQ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Abracon LLC
In Stock: 4,412
Datasheet
Abracon LLC
In Stock: 442
Jauch Quartz
Jauch Quartz
In Stock: 344
Parametric Equivalent
Hosonic Electronic Co., Ltd
In Stock: 930
27.12 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-27.120MEEQ-T
DigiKey Part Number
887-8Q-27.120MEEQ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-27.120MEEQ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-27.120MEEQ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-27.120MEEQ-T
Description
CRYSTAL 27.12MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Frequency
27.12 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)