8Q-26.000MAHB-T
DigiKey Part Number
887-8Q-26.000MAHB-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-26.000MAHB-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-26.000MAHB-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-26.000MAHB-T
Description
CRYSTAL 26MHZ 6PF SMD
Detailed Description
26 MHz ±30ppm Crystal 6pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)