8Q-24.000MEIV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 41,783
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 2,602
Datasheet
Jauch Quartz
Jauch Quartz
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 555
EPSON
24 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-24.000MEIV-T
DigiKey Part Number
887-8Q-24.000MEIV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-24.000MEIV-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-24.000MEIV-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-24.000MEIV-T
Description
CRYSTAL 24MHZ 8PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)