7XZ-32.768KCE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
CTS-Frequency Controls
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
7XZ-32.768KCE-T
DigiKey Part Number
887-1580-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7XZ-32.768KCE-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)