7XL-26.000MDD-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Skyworks Solutions Inc.
26 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
7XL-26.000MDD-T
DigiKey Part Number
887-7XL-26.000MDD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7XL-26.000MDD-T
Description
XTAL OSC XO 26.00MHZ 1.8V CMOS
Detailed Description
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
30mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)