7V-25.000MEEV-T
DigiKey Part Number
887-7V-25.000MEEV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-7V-25.000MEEV-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-7V-25.000MEEV-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-25.000MEEV-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
7V-25.000MEEV-T Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)