7V-25.000MDIJ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Ecliptek
In Stock: 937
Raltron Electronics
In Stock: 473
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7V-25.000MDIJ-T
DigiKey Part Number
887-7V-25.000MDIJ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-25.000MDIJ-T
Description
3.2X2.5 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)