7V-20.000MAGJ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 1,434
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
20 MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7V-20.000MAGJ-T
DigiKey Part Number
7V-20.000MAGJ-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-20.000MAGJ-T
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
7V-20.000MAGJ-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)