7V-16.000MDIQ-T
DigiKey Part Number
887-7V-16.000MDIQ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-7V-16.000MDIQ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-16.000MDIQ-T
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
16 MHz ±20ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
7V-16.000MDIQ-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)