7V-12.288MDHV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 2,990
Datasheet
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 117
Datasheet
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
In Stock: 5,243
12.288 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
7V-12.288MDHV-T
DigiKey Part Number
887-7V-12.288MDHV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-12.288MDHV-T
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 8PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
7V-12.288MDHV-T Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12.288 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)