7R-25.000MAAJ-T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 2,713
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
EPSON
Taitien
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
7R-25.000MAAJ-T
DigiKey Part Number
887-7R-25.000MAAJ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-7R-25.000MAAJ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-7R-25.000MAAJ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7R-25.000MAAJ-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.05x1.65)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)