7M-18.432MAAJ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 75
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 1,354
Datasheet
EPSON
In Stock: 0
Diodes Incorporated
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 198
ECS Inc.
In Stock: 759
18.432 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-18.432MAAJ-T
DigiKey Part Number
887-1423-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-18.432MAAJ-T
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
18.432 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)