7M-12.288MAAE-T
DigiKey Part Number
887-2365-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-12.288MAAE-T
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
12.288 MHz ±30ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
7M-12.288MAAE-T Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12.288 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)