2461-000-X7V0-102PLF
DigiKey Part Number
410-1043-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2461-000-X7V0-102PLF
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 100V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF Feed Through Capacitor 100V Axial, Shoulder - No Leads
Category
Voltage - Rated
100V
Manufacturer
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
20dB @ 100MHz
Packaging
Bulk
Temperature Coefficient
X7V
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Type
Feed Through
Package / Case
Axial, Shoulder - No Leads
Capacitance
1000 pF
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.165" L (4.19mm x 4.19mm)
Tolerance
0%, +100%