SPP1UL3R30JLF
DigiKey Part Number
989-1258-2-ND - Tape & Reel (TR)
989-1258-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPP1UL3R30JLF
Description
RES 3.3 OHM 1W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Fusible, Moisture Resistant, Safety, Weldable Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPP1UL3R30JLF Models
Category
Features
Fusible, Moisture Resistant, Safety, Weldable
Mfr
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.402" L (3.80mm x 10.20mm)