TEL 10-4823WI
DigiKey Part Number
1951-1520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEL 10-4823WI
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 333mA, 333mA 18V - 75V Input
EDA/CAD Models
TEL 10-4823WI Models
Category
Current - Output (Max)
333mA, 333mA
Mfr
Power (Watts)
10 W
Series
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 88°C (With Derating)
Number of Outputs
2
Efficiency
87%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
0.94" L x 0.54" W x 0.31" H (23.8mm x 13.7mm x 8.0mm)