T3HVD7000-100
DigiKey Part Number
1133-T3HVD7000-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T3HVD7000-100
Description
HIGH VOLTAGE DIFFERENTIAL PROBE
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100:1, 1000:1 Voltage Probe, Differential 100MHz 11.024" (280.00mm) Black and Red Oscilloscope Probe Test Lead 40M Input Resistance CAT I 2300V, CAT III 1000V
Category
Bandwidth
100MHz
Manufacturer
Teledyne LeCroy
Resistance - Input
40M
Series
Voltage - Max
CAT I 2300V, CAT III 1000V
Packaging
Box
Capacitance - Input
2.5pF
Part Status
Active
Cable Length
11.024" (280.00mm)