W58-XB1A4A-15 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1111-W58-XB1A4A-15-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | W58-XB1A4A-15 |
Description | CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Circuit Breaker Thermal 15A 250 V AC 50 V DC Push to Reset Panel Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 15A |
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors | Voltage Rating - AC 250 V |
Series | Voltage Rating - DC 50 V |