RNF-100-1/16-BK-STK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
3M
In Stock: 0
Datasheet
3M
In Stock: 333
Panduit Corp
TE Connectivity Raychem Cable Protection
New Product
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.063" (1.60mm) 2 to 1 Black 4.00' (1.22m)
RNF-100-1/16-BK-STK
DigiKey Part Number
1111-RNF-100-1/16-BK-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-100-1/16-BK-STK
Description
HEAT SHRINK TUBING AND SLEEVES H
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.031" (0.79mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.017" (0.43mm)
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
95°C
Length
4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied
0.063" (1.60mm)