FN2211-250-99-C30-R55
DigiKey Part Number
817-2063-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2211-250-99-C30-R55
Description
LINE FLTR 1000VDC 250A CHASS MNT
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 250 A 1000V (1kV) DC Single Stage Terminal Post
Category
Current
250 A
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated DC
1000V (1kV)