Image for TAT-125-1/8-4-STK is not available
TAT-125-1/8-4-STK
DigiKey Part Number
TAT-125-1/8-4-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAT-125-1/8-4-STK
Description
HEATSHRINK 1/8" X 4' YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.125" (3.18mm) 2 to 1 Yellow 4.00' (1.22m)
Category
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Features
Adhesive Lined
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Type
Shrink Temperature
95°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
65°F ~ 95°F (18°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.125" (3.18mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.062" (1.57mm)