RNF-3000-3/1-X-STK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.118" (3.00mm) 3 to 1 Clear 4.00' (1.22m)
RNF-3000-3/1-X-STK
DigiKey Part Number
RNF-3000-3/1-X-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-3/1-X-STK
Description
HEATSHRINK 0.118" X 4' CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.039" (0.99mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.022" (0.56mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Length
4.00' (1.22m)
Base Product Number
Inner Diameter - Supplied
0.118" (3.00mm)
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
HEATSHRINK 0.118" X 4' BLACK
In-Stock: 0
HEATSHRINK 0.118" X 4' YELLOW
Alternate Length
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' CLEAR