RMW-35/12-1200/ADH-0
DigiKey Part Number
A115928-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMW-35/12-1200/ADH-0
Description
HEATSHRINK 1.378" X 3.94' BLACK
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 1.378" (35.00mm) 3 to 1 Black 3.94' (1.20m)
Category
Recovered Wall Thickness
0.093" (2.35mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Type
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
3.94' (1.20m)
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied
1.378" (35.00mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.472" (12.00mm)