RL0111-2.50-0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 5,100
Datasheet
2.50mm² Hook-Up Wire 37/0.0118" Black 600V Enter Number of Meters in Order Quantity
RL0111-2.50-0
DigiKey Part Number
484-RL0111-2.50-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL0111-2.50-0
Description
HOOK-UP STRND 2.50MM2 BLK METER
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.098" (2.48mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.011" (0.28mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C