RAY-101-20.0(50)
DigiKey Part Number
RAY-101-20.0(50)-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-101-20.0(50)
Description
GROUND BRAID TUBE 0.79"DIA METER
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.787" (20.00mm) - Inner Dia X Enter Number of Meters in Order Quantity 36 AWG
Category
Size, Supplied
0.787" (20.00mm) - Inner Dia
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Number of Carriers
48
Series
Wire Gauge - Ends
36 AWG