HFT5000-34/17-0-SP
DigiKey Part Number
A119804-350-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFT5000-34/17-0-SP
Description
HEATSHRINK FABRIC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fabric Heat Shrink 2 to 1 1.34" (34.0mm) x 1148.3' (350.0m)
Category
Length
1148.3' (350.0m)
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Diameter - Inner, Recovered
0.67" (17.0mm)
Series
Diameter - Inner, Supplied
1.34" (34.0mm)