Image for 55A1151-22-0/2/5/7/9-9 is not available
55A1151-22-0/2/5/7/9-9
DigiKey Part Number
55A1151-22-0/2/5/7/9-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A1151-22-0/2/5/7/9-9
Description
CABLE 5COND 22AWG WHITE SHLD
Customer Reference
Detailed Description
5 Conductor Multi-Conductor Cable White 22 AWG Braid
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.149" (3.78mm)
Packaging
Bulk
Part Status
Obsolete
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
150°C
Number of Conductors
5
Jacket (Insulation) Thickness
0.0080" (0.203mm)
Wire Gauge
Conductor Insulation
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Conductor Strand
19/34
Shield Coverage
85%