55A1141-22-0/2/6/9-9
DigiKey Part Number
55A1141-22-0/2/6/9-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A1141-22-0/2/6/9-9
Description
CABLE 4COND 22AWG SHLD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Conductor Multi-Conductor Cable 22 AWG Braid
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.137" (3.48mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600 V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Cable Type
Jacket (Insulation) Thickness
0.0080" (0.203mm)
Number of Conductors
4
Shield Coverage
85%