55A1121-26-9/96-9
DigiKey Part Number
55A1121-26-9/96-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A1121-26-9/96-9
Description
CABLE 2COND 26AWG WHITE SHLD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable White 26 AWG Braid
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.097" (2.46mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.0080" (0.203mm)
Shield Coverage
85%