55A1121-24-0/9-9
DigiKey Part Number
55A1121-24-0/9-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A1121-24-0/9-9
Description
CABLE 2CON 24AWG WHT SHLD FEET
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable White 24 AWG Braid Enter Number of Feet in Order Quantity
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.0080" (0.203mm)
Shield Coverage
85%
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
2000.0' (609.6m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.107" (2.72mm)