55A1121-22-2/9-9 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Alpha Wire
In Stock: 21
Datasheet
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable White 22 AWG Braid
55A1121-22-2/9-9
DigiKey Part Number
55A1121-22-2/9-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A1121-22-2/9-9
Description
CABLE 2COND 22AWG WHITE SHLD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.119" (3.02mm)
Packaging
Bulk
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.0080" (0.203mm)
Shield Coverage
85%