55A0121-24-0/9
DigiKey Part Number
55A0121-24-0/9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0121-24-0/9
Description
CABLE 2COND 24AWG FEET
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable 24 AWG Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Conductor Material
Copper, Tinned
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.074" (1.88mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C