55A0121-24-0/6
DigiKey Part Number
55A0121-24-0/6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0121-24-0/6
Description
CABLE 2COND 24AWG
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable 24 AWG
Category
Wire Gauge
Mfr
Conductor Material
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Diameter
0.074" (1.88mm)
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C