55A0111-22-6
DigiKey Part Number
484-55A0111-22-6-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-22-6
Description
HOOK-UPSTRND22AWGBLUE FEET
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 Blue 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.043" (1.09mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C