55A0111-18-4
DigiKey Part Number
55A0111-18-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-18-4
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 600V YELLOW
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 19/30 Yellow 600V
Category
Conductor Material
Jacket (Insulation) Diameter
0.060" (1.52mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C